96 hodinový „lov autogramov“  

13.09.2022

Autor: Jakub Mišík


Také niečo som ešte nikdy nezažil! Vybrať sa na jednu autogramiádu, či zbierať autogramy po JEDNOM zápase a následne sa vrátiť domov - to je štandard, na ktorý som si zvykol. Tak to chodí bežne.
No TOTO nebol bežný výlet... .

Celé sa to začalo nápadom kamaráta, pre ktorého to nebolo po prvý raz, čo si zaplatil 2-3 noci v Bratislave a stihol tak navštíviť viacero udalostí, kde získal krásne prírastky do zbierky. Tak som si povedal, že keby som získal aspoň 30 autogramov, budem spokojný.

Prvý deň(posledný augustový) patril divadlu. Konkrétne sme sa rozhodli pre Štúdio L+S, kde večer hrali predstavenie "Ale, ale, pani Plukovníková". Herecké obsadenie bolo pre nás veľmi zaujímavé, a tak sme si vopred pripravili fotografie hercov i herečiek: Božidara Turzonovová, Karol Čálik(ktorého som už kedysi raz stretol, bolo to u nás na dedine, kedy počas hodov zavítala k nám MUFUZA - mužstvo futbalových zázrakov zložené z umelcov i športovcov, Zuzana Kocúriková, Zuzana Frenglová, Tomáš Vravník, Lucia Vráblicová a Přemysl Boublík. Po predstavení nám veľmi ochotne venovali autogramy a po zmienke, že prichádzame z väčšej diaľky sa s nami i vyfotili.

Štvrtkové dopoludnie nám prinieslo stretnutie s Jožkom Havrillom, ktorý pracuje ako športový komentátor televízie Nova sport. Ako vznikol tento nápad? Pôvodne sme sa už chceli stretnúť dávnejšie, no zhoda okolností to zariadila tak, že sme sa stretli až v tento slnečný štvrtok. Stretli sme sa veľkolepo pred prezidentským palácom, kde sme sa počas prechádzky dozvedeli kadečo z kuchyne športovej televízie, ale aj o Jožkových začiatkoch v STV(Slovenskej televízií). Porozprával nám, ako sa robí príprava k priamym prenosom NHL, čo všetko si chystá sám ale aj to, čo preberá od zahraničných kolegov. Nakoniec prišiel veľký vrchol nášho stretnutia, keď len tak medzi rečou spomenul, že ak by sme mali cestu do Prahy, máme mu dať vedieť. Vybaví nám vstup priamo do televízie a poukazuje nám, ako to vlastne funguje počas priamych prenosov, ako sa tvorí spravodajstvo a podobne. Na záver nášho rozprávania sa s nami tiež ochotne vyfotil a podpísal nami pripravené fotografie.  

To už Miškovi - kamarátovi zberateľovi zazvonil telefón. Už nás zháňali ďalší členovia našej malej partie, ktorý už stáli pred zimným štadiónom Ondreja Nepelu a "podpisovali" fínsky tím Tappara Tampere. Nič sme však nezmeškali. Veď ako na tréning prišli, tak z neho museli i odísť. Naša úvaha bola veľmi správna a postupne sa nám podpísali všetci hokejisti - medzi nimi i majster sveta z Bratislavy 2011 Veli-Matti Savinainen, ktorý fínsku súťaž opustil iba na jeden rok, keď v sezóne 2020/2021 okúsil KHL v drese tímu Severstal Cherepovets. Za zmienku stojí viacero ďalších mien, ktorí dosiahli veľké úspechy. Naše očakávania a neskoršie nadšenie boli natoľko silné, až to nevydržal rámik na mojich okuliaroch - praskol. Veď sa nečudujte, stretli sme esá ako Valtteri Kemiläinen, Niko Ojamäki, ktorí vo februári tohto roku vybojovali zlaté medaily na ZOH v Pekingu, alebo Jori Lehterä, držiteľ bronzovej medaily zo ZOH Sochi 2014 a mnoho ďalších skvelých mien.

POKRAČOVANIE UŽ O TÝŽDEŇ....

Klub Zberateľov Autogramov
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!