Na Vajnorskej po 14 rokoch. 

14.06.2022

Autor: Jakub Mišík

Naše prvé veľké oficiálne stretnutie Klubu zberateľov autogramov - Slovensko sa konalo v sobotu 4. 6. 2022 od 8:30 hod. v Stredisku kultúry Nové Mesto na Vajnorskej 21 v Bratislave. Očakával som, že získam zopár nových autogramov, stretnem zopár známych i neznámych(aby sa mohli stať mojimi známymi) a prehodíme "zopár slov" o našich aktuálnych zberateľských zážitkoch... .

Moje očakávania však boli prekonané!!! Už ráno pri vstupe do sály nás svojim spevom vítal jeden z hostí našej autogramiády Peter Bažík, známy najmä z druhej série Slovensko hľadá SuperStar, kde sa v samotnom finále "prespieval" až na celkové štvrté miesto. Spočiatku bolo ľudí pomenej, no nakoniec sa zberateľom z rôznych kútov Slovenska - ale aj Česka podarilo vytvoriť jedno úžasné posedenie plné zábavy, zážitkov, nadšenia z autogramov...! A o tie veru nebola núdza. Nielenže sme mali možnosť získať priamo na autogramiáde podpísané kartičky od osobností, ale navzájom sme aj opäť "niečo" vymenili.

Hovorí sa však, že najvzácnejší autogram je ten, ktorý získate pri osobnom stretnutí s hviezdou. A keď je aj na peknej podpis-karte - niet väčšej radosti pre zberateľa. Za túto radosť môžeme vďačiť Martinom - vedúcim nášho Klubu zberateľov autogramov - Slovensko(Martin Blaško a Martin Driensky). A ako prebiehala autogramiáda? Za mňa výborne! Ešte aj menovky, ktoré mali pozvané osobnosti pred sebou, boli prispôsobené aj mne - teda osobe, ktorá má problémy so zrakom. Ďalším veľkým pozitívom bola priateľská nálada počas celého stretnutia a teda nebol problém, aby mi ďalší zberatelia povedali vopred, ku komu sa to blížime. Ako prvá sa mi podpísala, krasokorčuliarka Oli Beständig, ktorá moje fotky pochválila a poznamenala, ako je pekné, že si toľko ľudí dokáže pripraviť jednu fotku na toľko spôsobov a zakaždým to vyzerá dobre. Fotku v najcennejšom(reprezentačnom) drese mi podpísal aj hokejista Dávd Buc, ktorý medzi nás zavítal aj so svojim synom. Takto sa mi postupne podpísalo všetkých 15 osobností rôzneho zamerania. Hudobnú scénu zastúpili speváčky Paulína Ištvancová a Marcela Molnárová, ktorá prišla v sprievode flautistu Alberta Herreru- aby sa nám spoločne postarali o hudobnú bodku programu a samozrejme Peter Bažík, ktorý nás svojou hudbou sprevádzal celé dopoludnie. Hereckú komunitu zastúpili dámy i páni. Teda prednosť dostanú herečky Lucia Siposová a Elena Spaskov. Mužské herecké obsadenie tvorili Jozef Jurčišin Kukľa a Marcel Nemec. Organizátori nezabudli ani na športových priaznivcov a ich pozvanie prijali hokejisti - otec so synom Ivan Dornič st.(1962) a Ivan Dornič ml.(1985). Prišla aj dvojica tenistov Martin Kližan a Radka Zelníčková, na ktorí hovorili o tom, akí sú prekvapení, že sa u nás spolu stretli. Pre športových nadšencov bol však azda najväčším ťahákom zápasník Jozef Lohyňa, ktorý na olympiáde 1980 v Soule vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu v kategórií do 82 kg.

Množstvo príjemných stretnutí, množstvo nových autogramov. Som nesmierne rád, že som výmenou získal autogram nemeckého kanoistu Siderisa Tasiadisa, ktorý už má na svojom konte striebornú i bronzovú medailu z olympiád v Londýne i Tokiu. Okrem iných som takto získal aj autogramy hviezd ako Marcos Senna, Alexei Zhamnov, či slovenský reprezentant v športovej streľbe Juraj Tužinský. Všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na organizácií Stretnutia klubu zberateľov autogramov - Slovensko veľmi pekne ďakujem. Bol to deň plný zábavy a pekných zážitkov. Už teraz sa teším na jesenné Stretnutie Klubu zberateľov autogramov - Slovensko, ktoré sa uskutoční opäť v sobotu - 12. 11. 2022 v Stredisku kultúry Nové Mesto na Vajnorskej 21 v Bratislave. Opäť ste všetci vítaní.         

Klub Zberateľov Autogramov
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!