Nasťa svoj sľub skutočne dodržala

21.06.2022

Autor: Jakub Mišík

(Autogram, ktorý si to zaslúži)

Iste má každý jeden z vás autogram, ktorý má svoj špecifický príbeh. Poznáte to možno viacerí. Sadnete si spolu so známymi(možno aj neznámymi) a náhodou sa téma zvrtne na tému nášho milovaného koníčka. Ja zvyknem rozprávať o tom... .

... v tej dobe som už mal zopár autogramov. O tom, že oslovím listom nejakú známu tvár som ešte ani netušil. Stále som bol začiatočník. Počas štúdia na strednej škole som často a rád písal články do školského časopisu "Sme OK". Išlo o zážitky zo školského života, sem tam nejaký ten rozhovor s učiteľom, ktorý prezradil o sebe niečo na viac, ale najradšej som písal o tých športových akciách, ktoré sa na internáte konali. To viete, turnaje vo floorbale, šachy a kadečo inšie. Jedného dňa sme dostali od vedúcej časopisu(jednej z vychovávateliek na internáte) nápad, či by sme neskúsili prihlásiť náš školský časopis do súťaže "Štúrovo pero". Ide o súťaž školských časopisov stredných škôl, kde prichádzajú rôzny hostia, aby posúdili akú takú kvalitu článkov.

Hostia z okruhu novinárov - Patrik Herman, Pavol Vitko... , ale aj politikov - Juraj Draxler, Róbert Fico..., no a občas aj skutočné klenoty športu. V roku 2013 do Zvolena skutočne zavítala, Anastasyia Kuzminová, ktorá sa práve v tom čase pripravovala na svoju druhú olympiádu v slovenských farbách. Nasťa bola úžasná! Počas "fingovanej" tlačovej konferencie nás (akože)novinárov odpovedala na čokoľvek, čo sme sa jej spýtali. Po samotnej "tlačovke" prišla na rad autogramiáda a fotogramiáda, ktorá mala trvať pre nahustený program 20 minút no na jej pokyn sa natiahla hádam aj na 45! Keď som bol konečne v jej blízkosti, pôsobila na mňa veľmi skromne, ba až hanblivo. Venovala mi jeden z mojich najvzácnejších autogramov, ale nie len preto, čo dosiahla dovtedy(2013) a aj potom na majstrovstvách sveta v biatlone, či ešte dvoch olympiádach v Soči a Pchjongchangu.

Dostala ma svojim úsmevom a vystupovaním počas celého rozhovoru s ňou.
Taká úspešná a taká skromná žena! Aj napriek jej obrovským úspechom podľa mňa práve toto z nej urobilo tak populárnu osobnosť. Hovorila o tom, ako veľmi si váži možnosť športovať "pod našou vlajkou". Ako veľmi sa jej páči žiť spolu (vtedy) s malým synčekom Yeliseyom a manželom Danielom v našej krásnej krajine. "Sľúbila", že urobí všetko pre to, aby prišli aj ďalšie úspechy a ako už teraz vieme, neboli to žiadne reči do vetra. Svoj sľub skutočne dodržala. Veď počas svojej aktívnej športovej kariéry pre Slovensko "vystrelila" celkovo 3 zlaté medaily z olympiád - spravidla jedna olympiáda, jedno zlato. Aby toho nebolo málo, pridala aj tri medaily za druhé miesto, keď vo Vancouveri 2010 získala striebro v stíhacích pretekoch na 7,5 km a v juhokórejskom Pchjongchangu 2018 dokonca striebrom "zacinkala" až dvakrát.
Najskôr v stíhacích pretekoch a následne aj v pretekoch vytrvalostných. Všetky tieto medaily priniesla na ukážku a na našu veľkú radosť vznikla aj spoločná fotografia, na ktorej je spolu so mnou a Nasťou aj kamarát Alex.

Klub Zberateľov Autogramov
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!