Sklamaný neodišiel nikto!

07.11.2023

Autor: Jakub Mišík

Sobota 21. októbra patrila druhému Stretnutiu Slovenského klubu zberateľov autogramov v tomto roku. Celkovo po štvrtý krát sa na Vajnorskej 21 v Bratislave zišla partia nadšencov podpísaných fotografií, kartičiek, kníh ... a všeličoho iného, aby videli ako sa darilo iným "kolegom" zberateľom.
Vidieť sme mohli naozaj veľké množstvo podpísaných futbalistov, hokejistov, ale aj osobností kultúrneho života. Pozvanie na toto výnimočné podujatie prijalo aj 29 osobností najrôznejšieho zastúpenia,
a tak si trúfam napísať, že sklamaný neodišiel nikto.

Od desiatej hodiny rannej sa na autogramiáde podpisovali olympionici i paraolympionici, televízne osobnosti i hudobníci a samozrejme i zástupcovia najväčšieho zberateľského odvetvia – hokejisti. 
O hudobné vystúpenie sa nám postaral slovenský reper Mec Vrabec, ktorého "Najlepšia zábava" nenechala chladnými mladších ani starších. Mňa obzvlášť! Pri podpisovaní mojich fotografií si dokonca zaspomínal na štúdio i svoju prvú techniku, ktorú uvidel vyobrazenú na fotografií pripravenej k podpisu. Hudobné zastúpenie bolo v túto jeseň skutočne silné. Prišli i dvaja členovia skupiny HEX a to Tomáš Dohňanský (YXO) a Tibor Szabados (Tibike). Ďalej sa podpisovali speváčky Vrana Marianna, Nika Barlak, Katarína Feldeková, Zuzana Hrvoľová, Petra Kepeňová, ale aj hudobný skladateľ Martin Kráľ.

Televízne osobnosti by sme vedeli rozdeliť na viacero pod-kategórií. Tú hereckú reprezentovali Milena Minichová (známa zo seriálov Za sklom, Panelák, Druhý dych...), Denisa Dopiráková (známa ako sestrička Ema zo seriálu Nemocnica) a Ludwig Bagin. Zastúpenie malo aj televízne spravodajstvo v podaní Anety Pariškovej. A kde sú vážne témy všedných dní, musí prísť aj športové odľahčenie v podaní komentátora Dušana Gabániho.

Bol to deň veľkých prekvapení, ku tomu ohromnému sa ešte len dostanem, no veľmi ma potešil i humorista Rasťo Piško, ktorý mi okrem autogramov na fotky venoval aj svoju podpísanú knihu!

Hokejisti bývajú ťahákom nejednej veľkej autogramiády, my sme si zavolali dvojicu "Slovanistov" a to Lukáša Lipianskeho - syna "belasej" legendy (Jána Lipianskeho) a Ľubomíra Fetkoviča. Chalani priniesli šály, vlajočky i vlastné karty, teda radosť mal nejeden hokejový fanúšik. Ďalšími do partie boli Martin Chovan a Ján Homér (ktorý svoju minulosť v drese Dukly preukázal aj na fotografií so mnou a žlto-červeným šálom).

Keď mi na jar tohto roku volala Vierka Mikulášiková, bolo jej veľmi ľúto, že musí svoju účasť na jarnej autogramiáde na poslednú chvíľku odrieknuť. O to väčšiu radosť sme mali(obaja), keď sme sa ráno zvítali v DK Nové Mesto. Paraplavkyňa, ktorá získala striebornú medailu na PH 2004 v Aténach bola nadšená z atmosféry, ktorú sme (všetci spoločne) vytvorili a rada sa zas niekedy vráti.
Podobné pocity si hádam zo stretnutia odniesli i Tomáš Masaryk (Para-tenis), Nina Kvasnicová (karate), Lesia Slezáková (volejbal), Denisa Baránková (lukostreľba) i olympijská víťazka v športovej streľbe Zuzana Rehák-Štefečeková.

Druhá kniha, ktorú som si priniesol podpísanú domov(túto som si priniesol s jasným zámerom z domu) nesie názov "Hokejoví hrdinovia". Napísali ju páni Stanislav Benčat a Tomáš Prokop. A práve pán Benčat sedel medzi osobnosťami, aby zastupoval novinársku i spisovateľskú obec. Tvorivé osadenstvo reprezentovali i sestry Zuzana a Ivana Jančové, autorky slovenských komiksov (Eco a Tank, Extraliga, Čiernovlasý princ...). Mrs. Physiotherapist je známa ako slovenská Wonder woman. Nájdete ju na každej udalosti, kde sa môže na chvíľu prevteliť do inej postavy. Spolupracuje s filmovými spoločnosťami a na premiérach super hrdinských filmov hrdo robí svoje cosplay umenie. Ona i všetky ďalšie osobnosti boli veľmi milé, ústretové voči každému záujemcovi o autogram či spoločnú fotku.

Po minuloročnom premiérovom odovzdaní ocenenia Jozefa Weisenbachera sa aj tento rok organizátori rozhodli oceniť niekoho za prínos klubu. Bol som prekvapený, nadšený, ale hlavne zaskočený, že sa toto ocenenie ocitlo práve v mojich rukách. Je pre mňa veľkým potešením, ale i záväzkom naďalej sa podieľať na chode nášho klubu, či už takýmito príspevkami na webe, alebo čímkoľvek, čomu sa bude dať napomôcť.
Netreba však zabúdať, že bez skvelého kolektívu – ktorí nepochybne klub združuje – by to vôbec nemalo zmysel. Za krásne Stretnutie Slovenského klubu zberateľov autogramov všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem a už sa teším na to jarné, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. 4. 2024 na nezmenenom mieste v SK Nové Mesto na Vajnorskej 21.

Klub Zberateľov Autogramov
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!