Ako to vyzeralo na jarnom stretnutí ?

02.05.2023

Autor: Jakub Mišík

Stretnutie Slovenského klubu zberateľov autogramov(SKZA) sa počas štvrtej aprílovej soboty(22.4.2023) už po tretíkrát uskutočnilo v tradičných priestoroch Strediska kultúry Nové Mesto na Vajnorskej 21 v Bratislave. Opäť sme tak mali možnosť stretnúť sa s osobnosťami najrôznejších odvetví, či už išlo o športovcov, známe tváre z televíznych obrazoviek, alebo aj známe hlasy z hudobnej scény.

Veľkým ťahákom pre autogramových nadšencov bývajú športové hviezdy. A bolo to tak aj v našom prípade. Veď kto by nechcel autogram od zápasníka – judistu Jozefa Krnáča, ktorý si z LOH v Aténach 2004 priniesol striebornú medailu? Obrovský úspech i potlesk zožali aj naši úspešní paraolympionici. Ako prvú spomeniem plavkyňu Margitu Prokeinovú, ktorá si z POH v Atlante 1996 i POH v Sydney 2000 priniesla dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Tou druhou je úžasná strelkyňa Veronika Vadovičová, ktorej bilancia je v skutku fenomenálna! Svojich šesť účastí "pod piatimi kruhmi" dokázala pretaviť na štyri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. A verte či nie, bol to naozaj výnimočný zážitok vidieť všetky tieto vzácne kovy poukladané na stole pred Veronikou. Jej úspech bol v danej chvíli hmatateľný – a to vôbec nie je metafora.

Individuálne športy mali naozaj všakovaké zastúpenie, svoje autogramy rozdával karatista Adi Gyurík, lukostrelec Daniel Medveczký, stolnotenistka Ema Labošová, fitneska Dagmar Liptáková a plavkyňa Soňa Rebrová, ktorá je držiteľkou rôznych extrémnych Slovenských rekordov. Preplávala napríklad celý slovenský úsek Dunaja(162 km) len za 4 dni! Ak sa Vám toto zdá málo, ďalší rekord Vás zmrazí.

Táto žena v zime počas mínusových teplôt preplávala Dunaj z jedného brehu na druhý. Svoje zastúpenie mali aj kolektívne športy. Zavítal medzi nás basketbalista Radoslav Rančík, ktorý sa stal najlepším basketbalistom roka na Slovensku – až osem krát. A prišiel aj bývalý hokejista a v súčasnosti televízny hokejový expert RTVS Ondrej Rusnák, ktorý počas svojej hráčskej kariéry obliekal dres Bratislavského Slovana, ale aj Trenčianskej Dukly.

Dopoludnie plné autogramov si užili aj nadšenci kultúry! Autogramom či spoločnou fotografiou ich mohli potešiť herečky Janka Wagnerová, Miroslava Belancová, Mariana Konečná(Slováková) – známa najmä z filmu Discopříběh, Andrea Kiraľová Somorovská, Adela Mojžišová a dabingová herečka Ľudmila Mandžárová, ktorá svoj hlas prepožičala mnohým filmovým i seriálovým hviezdam. A tak som mal tú česť porozprávať sa s právničku Alex Cahilovou z nestarnúceho akčného seriálu Walker, texaský ranger.
V slovenskom dabingu práve pani Ľudmila Mandžárová prepožičala svoj hlas americkej herečke Sheree J. Wilson, ktorá stvárnila Walkerovu manželku.

Rolu veľkého zabávača s radosťou prijal Roman Pomajbo, ktorý svojou veselou povahou zabavil každého, kto sa pri ňom pristavil a okrem autogramu venoval i drobnú kresbičku. Moderátorské zastúpenie sme mali v Gregorovi Marešovi, ktorý bežne moderuje v RTVS relácie Duel, či Experiment, avšak v toto sobotné dopoludnie vymenil mikrofón za fixku a šlo mu to jedna radosť.

Naopak veľmi šikovní za mikrofónom boli Martin Bohém a Miška Velčíková, ktorí hrou i spevom všetkým zúčastneným dopriali naozaj parádny kultúrny zážitok. Hudobnú scénu na našej autogramiáde zastúpili ešte Marcela Laiferová, Lenka "LERA" Rakárová, Stefi, Chris Ellys a Ľubomír Belák. 
Osobnosti, s ktorými sme následne po stretnutí komunikovali boli nadšené zo záujmu zberateľskej komunity, čo je krásnou vizitkou nášho klubu, ale najmä vás zberateľov, ktorí ste nás navštívili z rôznych kútov Slovenska, ba i Česka. Naši členovia si vo svojich balíčkoch našli aj dve karty osobností, ktoré nám žiaľ z osobných dôvodov svoju účasť museli zrušiť. Para-plavkyňa Vierka Mikulášiková i športový komentátor Dušan Gabáni nám však už svoju účasť predbežne sľúbili na zimný termín. A tak sa už spoločne môžeme tešiť na predvianočné stretnutie Slovenského klubu zberateľov autogramov, ktoré sa uskutoční niekedy okolo Mikuláša. Presný termín si ešte určíme.

Klub Zberateľov Autogramov
Všetky práva vyhradené 2022
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!